Koszulki z napisami

Koszulki z Napisami

z napisami jakimi tylko zechcesz!

Koszulki z napisami to jeden z najbardziej powszechnych i lubianych sposobów na wyrażanie siebie. Taka koszulka, to także świetny prezent zwłaszcza jeśli napis i przekaz jaki ze sobą niesie, trafia w punkt np. oddaje w dowcipny sposób charakter osoby obdarowywanej, opowiada o jej pasji, poczuciu humoru itd… Bardzo często szukamy koszulek z rozmaitymi napisami i zazwyczaj coś znajdujemy, jednak nie zawsze jest to dokładnie to czego byśmy chcemy. W takiej sytuacji pozostaje iść na kompromis, ale czy faktycznie musi tak być?

koszulki z napisami
koszulka z napisem
koszulka 2

Powyższe przykłady koszulek z napisami dobitnie udowadniają, że to Ty decydujesz o tym co na nich finalnie ma się pojawić. Możesz kliknąć na wybranej i dowolnie zmienić treść, dodać grafikę i co tylko chcesz. Oznacza to, że Twoja koszulka z napisem będzie dokładnie taka jak chcesz, a co więcej zaoszczędzisz sporo czasu jaki w innym wypadku poświeciłbyś na poszukiwania czegoś co bardziej lub mniej przypadnie Ci do gustu. 

Koszulki napisami dokładnie takie jakie chcesz mieć

Masz pomysł na fajny tekst na koszulce. Zaczynasz szukać i okazuje się, że nigdzie nie ma dokładnie takiej koszulki z napisami o jaką Ci chodzi. Nie ma się jednak czym przejmować, bo wystarczy uruchomić narzędzie do tworzenia napisów na odzieży by już po kilku minutach mieć to na czym Ci zależy.

Powyższe dwa proste przykłady jasno pokazują, że stworzenie koszulki z napisem jest niezwykle proste i może to zrobić każdy bez wyjątków. Co więcej własna koszulka z napisami daje o wiele więcej frajdy bo masz świadomość, że sam ją stworzyłeś a nie kupiłeś gotowca w którym chodzi rzesza innych osób. W ten niezwykle prosty sposób powstaje coś unikalnego. Nie ma znaczenia czy sama treść jest już popularna i powszechnie dostępna w różnych sklepach z koszulkami. To co zrobisz będzie unikalne bo zastosujesz wybrane przez siebie czcionki i ułożysz z nich własną kompozycję. Nie będzie drugiej identycznej!

Kompozycja napisów na koszulce

Dzięki narzędziu o którym mowa w tym artykule masz całkowitą kontrolę nad wszystkimi aspektami kompozycji tekstu na koszulce. Decydujesz nie tylko doborze czcionek, ale także o wielkości napisów, ich kształcie, kolorze a także o tym czy pojawią się dodatkowe ozdobniki czy poprzestaniesz na samym tekście. Do wyboru masz genialne możliwości, a ich wykorzystanie jest nieporównywalnie prostsze niż gdybyś wykorzystał do tego celu jakiś program graficzny. To po raz kolejny świadczy o tym, że ten sposób stworzenia koszulki z napisami jest dostępny dla każdego bez względu na to czy kiedykolwiek pracowałeś z programami graficznymi czy może nigdy wcześniej  nie miałeś lub nie miałaś z nimi styczności.

Samo komponowanie treści od strony technicznej jak już wspomniałem nie jest trudne, powiedziałbym wręcz, że jest to zadanie dziecinnie proste. Może się jednak zdarzyć, że nie będziesz miał lub miała pomysłu na aranżację, a zależy Ci na efektownym i miłym dla oka ułożeniu poszczególnych fragmentów całego napisu. Nie musisz się tym przejmować. Wejdź na sklep z koszulkami lub poprzeglądaj zdjęcia np. na Pinterest, a z pewnością znajdziesz wiele inspiracji dotyczących kompozycji.

Jak zrobić koszulkę z własnym napisem?

Po części na to pytanie odpowiedziałem powyżej. Także na filmikach widzisz przykłady, na których pokazuję jak można tworzyć własne koszulki z napisami. Żeby jednak wszystko uporządkować omówimy sobie teraz cały proces od początku do końca.

Krok 1 - uruchamiamy narzędzie do tworzenia nadruków

Wejdź na stronę https://zaprojektuj-koszulke.pl i kliknij w przycisk uruchamiania kreatora lub po prostu kliknij w poniższy przycisk.

Krok 2 - wybierz koszulkę

W tym kroku wybierz koszulkę na jakiej chcesz projektować swój napis. Znajdziesz tu standardowe koszulki dostępne masowo w sklepach z koszulkami, ale także koszulki z bawełny organicznej, co jest już rzadkością. Te drugie polecam szczególnie tym dla których nie jest obojętne nasze środowisko, a także to w jaki sposób traktowani są ludzie pracujących na każdym etapie produkcji koszulki. Koszulki o których mowa dzięki wykorzystaniu certyfikowanej bawełny organicznej są także bardziej wytrzymałe.

wybór koszulki z napisem

Krok 3 - wybierz kolor koszulki

Możesz teraz zmienić kolor koszulki na której chcesz projektować napis. To o tyle ważne, że wybrany przez Ciebie kolor będzie automatycznie tłem do pracy z napisem. Jeśli np. wybierzesz koszulkę białą zrobisz na niej czarne napisy, a potem zechcesz zmienić kolor koszulki na czarną, to czarny napis na czarnej koszulce raczej słabo wypadnie 🙂 Oczywiście możesz zmienić także kolory napisów, ale po co dodawać sobie dodatkowej pracy. Aby wybrać kolor koszulki klikasz pod jej opisem w ten kolor produktu, który Ci odpowiada. 

Krok 4 - zbliżamy się do naszej koszulki z napisami

Masz już produkt i jego kolor. Teraz pozostaje już tylko zabrać się za wklepanie napisu. W tym celu wybierz z lewego menu narzędzie tekst. Pojawią się podstawowe czcionki a także kilka kształtów jakie możesz im nadawać i modyfikować. Dzięki kształtom możesz błyskawicznie tworzyć atrakcyjnie prezentujące się napisy. Bardzo fajnym narzędziem jest możliwość tworzenia masek, ale do tego jeszcze dojdziemy.

czcionki

Jeśli żadna z podstawowych czcionek Ci nie odpowiada możesz przejść do pełnej ich biblioteki by tam znaleźć taką, która będzie Ci się podobała. W tym celu zjedź na sam duł domyślnie wyświetlonych czcionek i kliknij w przycisk „Wczytaj Więcej Czcionek” – jak na poniższym zrzucie ekranu.

Gdy najedziesz kursorem myszki na wybraną czcionkę pojawi się obok niej znaczek + na którym możesz kliknąć co spowoduje że wybrana czcionka wzbogaci nam domyślną bibliotekę i będzie można z niej skorzystać przy projektowaniu koszulki z napisem.

dodanie czcionki

Zwróć uwagę, że na powyższym zrzucie zamiast nazwy czcionki mamy słowo SPRAWDZAM. Klikając na nazwie danej czcionki możesz wpisać coś swojego, np. fragment napisu jaki chcesz umieścić na koszulce. W ten prosty sposób sprawdzisz czy dany styl Ci odpowiada. Może się też okazać, że dana czcionka nie radzi sobie najlepiej z polskimi znakami i trzeba szukać dalej, dlatego możliwość wpisania własnego tekstu pozwala odrzucić czcionki które w danym konkretnym przypadku się nie sprawdzą. Odnośnie polskich ogonków to możesz przefiltrować czcionki w taki sposób aby wyświetlić te które wspierają polskie znaki. W tym celu skorzystaj wyszukiwarki umieszczonej powyżej czcionek i zaznacz opcję latin extended:

latin-ext

Krok 5 - układamy tekst

Aby umieścić tekst na koszulce wystarczy kliknąć w wybraną czcionkę na liście dostępnych co spowoduje, że na Twoim projekcie pojawi się pierwszy obiekt tekstowy, z którym dalej będziemy pracować. Takich obiektów możesz ułożyć dowolną ilość, a każdy może mieć inną czcionkę

obiekty tekstowe

Oprócz czcionki możemy operować także na rozmiarach, kolorach i położeniu. Jeśli chcemy zmienić kolor na jakiś inny wystarczy kliknąć na wybranym obiekcie, a następnie z dodatkowego paska narzędziowego, który pojawi się nad koszulką wybrać narzędzie wypełniania kolorem, zaznaczyć kolor i gotowe.

koszulki z napisami - kolory

Na powyższym zrzucie ekranu widzisz także o wiele więcej dostępnych opcji takich jak możliwość zmiany czcionki, nadanie jej kształtów, wyrównanie, pogrubienie, określenie stopnia przeźroczystości, dodanie obrysów i kilka innych. Pobaw się nimi aby lepiej zrozumieć ich przeznaczenie, poznać lepiej wszystkie zaawansowane funkcje i tworzyć niesamowite koszulki z napisami.

Koszulki z napisami
5 (100%) głosów 2

Dodaj komentarz

3 komentarzy do "Koszulki z napisami"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Monia
Gość

Skąd wziąć takie ornamenty jak na pierwszej koszulce z hasłem „legendy rodzą się w marcu”? To trzeba samemu jakoś stworzyć?